Mekanik Sistemler

Havalandırma Sistemleri

Havalandırma, kapalı bir alana temiz hava girerken buna eşdeğer hacimde, zararlı gazlarla, kokulara, tozlara kirlenmiş ve ısınmış havanın dışarı atılmasını sağlar.

Havalandırma sistemleri, belirli bir hızda belirli bir miktardaki havayı dışarı atmak ve içeri almak için tasarlanmıştır, böylelikle kirli hava dışarı atılmış olur. Tüm havalandırma sistemleri aynı temel prensipleri takip etse de her sistem özellikle işin türüne ve bu işyerinde kirletici salınım oranına uyacak şekilde tasarlanmıştır.


Havalandırma Sistemleri, tüm kapalı mekanlarda taze hava tedariği ve kirli hava tahliyesi sırasında etkin olarak rol almaktadır. Havalandırma Sistemleri hastane, okul, otel, fabrika, ofisler, otoparklar gibi alanların yanı sıra endüstriyel tip havalandırma sistemleri ile gıda sanayi, kimya sanayi, makine sanayi, mobilya, otomotiv, sağlık, tekstil ve benzeri tüm sektörlerde de başarı ile uygulanmaktadır.

Otopark Havalandırma Sistemleri

Otopark Havalandırma Sistemleri, günümüzde çok katlı kapalı otoparkların sayıları her geçen gün artması ile giderek önem kazanmaya başlamıştır.


Genelde yoğun insan kalabalıklarının ziyaret ettiği, sinema, tiyatro, alışveriş merkezleri, havalimanları, otogarlar gibi komplekslerin bodrum ve zemin katlarında ya da yanı başlarındaki çok katlı yer altı otoparkları, şehir merkezlerindeki otopark ihtiyacına cevap vermeye çalışmaktadır.

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri

Endüstriyel Havalandırma Sistemleri, atölyeden fabrikaya kadar tüm sanayi işletmelerinin üretiminde kullanılan hammadde ve kimyasallar partiküller ve gazlar çalışanların sağlığını tehlikeye atmaktadır. Sağlıklı bir ortamın oluşması ve işçi sağlığı için Endüstriyel havalandırma sistemlerinin uygulanması gerekmektedir. Endüstriyel Havalandırma Sistemleri taze hava tedariği ve kirli hava tahliyesi sırasında etkin olarak rol almaktadır.

Klima Santral Sistemleri

Klima Santral Sistemleri ile Havalandırmada, santraller, kapalı ortamdaki havanın nemini ve sıcaklığını istenilen şartlarda sabit tutarak konfor sağlamaktadır. Klima santrali çeşitleri bilinen dört termodinamik hava şartlandırılma fonksiyonları olan ısıtma, soğutma, nem alma, nemlendirme işlemlerini yapmaktadır.

Tanıtım Filmi