Klima Sistemi Bakımı

Klima Bakımı: Yaşam ve çalışma ortamlarının vazgeçilmezi haline gelen klima sistemleri, bulundukları yerin yaşam kalitesini arttırdığı gibi bazı tehlikeleri de beraberinde getirmektedir.

Özellikle sorunsuz bir yaz dönemi ve sağlıklı klima kullanımı için periyodik bakım yaptırmayı unutmayın...

Ortamdaki havanın sirkülasyonuyla ısıtma ve soğutma yapan sistemler olan klima cihazları, hava ile birlikte yerdeki veya ortamdaki mikrop ve bakteri gibi insan sağlığını tehdit eden mikroorganizmaları da ortam içerisinde harekete geçirmektedir.

Ortamdaki havanın solunması ile vücudumuza giren bu mikroorganizmaların sağlığımıza zarar vermemesi için, klimaların periyodik bakımlarını yaptırmak kaçınılmaz bir ihtiyaçtır.

 

Doğ-Tek Mühendislik Olarak;


Soğutma sistemlerine yönelik hizmet sunmaya başladığımız 2007 yılından beri, “klima temizlik ilacı” adı verilen birtakım cihazlarla klima iç ve dış ünitelerinin temizliklerinin yapılmaya çalışıldığını gördük. Yapmış olduğumuz araştırmalarda ilaç” olarak adlandırılan bu maddelerin, iç ve dış ünite serpantininde biriken tozun çözülmesinde etkisi olmadığını tespit ettik.

Temizleyicilerin alüminyuma zarar vermeden tozu, pisliği çözmekten başka hiçbir işlevinin olmadığını, zaten pek çok firmanın da bu tarz kimyasalları “merdiven altı” şeklinde tabir edilen yöntemlerle, ve ne yazık ki bununla ilgili hiçbir prosedürün olmadığını gördük.

Firmamızın mühendisleri tarafından yapılan araştırmalardan sonra, 2012 yılında üstlenmeye başladığımız klima ve soğutma sistemleri bakımı kapsamında:

* 2096 adet split ve VRF iç ünite cihazı ile 800 Adet Fancoil cihazı (laboratuvar onaylı) anti-bakteriyel yüzey dezenfektanları ile yılda 2 defa periyodik olarak temizlenmiştir.

* İnsan ve çevre sağlığı açısından yapmış olduğumuz ortam (partikül) ölçümlerinde, hava kalitesinin kayda değer oranda arttığı gözlemlenmiştir.

Her marka klimanız için firmamız bünyesindeki personelimizle, en iyi hizmeti en kısa sürede vermek için çalışıyoruz.

Hastaneler, laboratuvarlar, gıda firmaları, bilgi işlem odaları gibi klima konusunda hassas yerlere 24 saat kesintisiz hizmet sunuyoruz.

Firmamız Klima Soğutma Sistemlerinde TSE Belgesi’ne sahiptir.

Tamir, temizlik ve bakım işlemlerini gerçekleştirdiğimiz markalar:
Daikin, Mitsubishi, Electra, Toshiba, Alarko, Bosch, Airfel, Siemens, Isısan, Arçelik, Beko, Vestel, Panasonic, Ferroli, General, Sigma, York, Denki, LG, Goodman, Mcquay, Airwell, Flair, Samsung, Fujitsu, Sharp, Sanyo, Cartel, Westinghouse.