Chiller ve Klima Santrali Bakımı

● Chiller Bakımı;

Aylık koruyucu bakımlarda hava soğutmalı gruplarda konderser temizliği, su soğutmalı grupların soğutma kulesi temizliği, fan kayış kontrolleri, pislik tutucu temizliği, elektrik panosu temizliği gibi rutin bakım işlemlerinin yanı sıra; gaz ve yağlama basınç kontrolleri, superheat ve subcool kontrolleri gibi detaylı kontrol prosedürü izlenerek, oluşması muhtemel arıza durumlarının önüne geçilir.

Müşterilerimize, koruyucu bakım tekliflerini alternatifleriyle hazırlıyoruz. Bu kapsamda, cihazlara uygun bakım periyodunun seçilmesinde müşterilerimize yardımcı oluruz.

Periyodik bakım ve arıza servisleri sırasında tespit edilen arızalı parçalar müşterilerimize yerinde gösterilerek, gerektiğinde fotoğrafı çekilerek teklif ekine sunulur. Onay işleminden sonra orijinal yedek parça değişimi yapılarak arızalı parça müşteriye teslim edilir.

Koruyucu periyodik bakım ve arıza servislerinde kullanılan bütün teknik ekipman ve ölçü aletlerinin kalibrasyonları TSE Laboratuvarlarında gerçekleştirilmiş, sertifikalı cihazlardır.

● Klima Santralı Bakımı;

Klima santralleri, havalandırma, mekanik, otomasyon ve fan-coil ünitelerine bakım-arıza giderme noktalarında teknik servis hizmetleri vermekteyiz.

Soğutma grubundan elde edilen soğutulmuş su veya kalorifer, sıcak su veya buhar kazanlarından üretilen sıcak su; sirkülasyon pompası ile klima santrali bataryalarına iletilir. Buradan sisteme hava üfleme yöntemi ile ısı transferi gerçekleşmiş olur.

Diğer yöntem ise üretilen sıcak veya soğuk suyun, fan-coil cihazlarına tesisat borusu ile iletilmesidir. Fan-coiller, cebri hava ile ortama boruların ısısını transfer ederek merkezi sistemlerdeki belli odaların veya belli hacimlerin iklimlendirilmesi için kullanılır.

Firmamız TS12850 TSE Hizmet Yeri Belgesine Sahiptir.